Vánoce v pohodě

Tip: Počasí na VánocePár nápadů, jak vkročit do Štědrého dne s klidnou myslí a vychutnáním si volna vánočních svátků.

- Dárky kupujte průběžně už od podzimu

- Předem si nakupte dostatek stužek, jmenovek a vánočních balicích papírů. Co nespotřebujete, využijete příští rok.

- Dárky balte průběžně celý prosinec nebo si naplánujte čas, kdy nebude rodina doma a v klidu a s láskou zabalte dárky pro své nejbližší. Je vhodné stanovit v bytě jedno místo, kam se budou všechny dárky ukládat. Nebudete tak muset přemýšlet, kam jste letos schovali dárek pro babičku, který jste koupili tehdy v září.

- Omezte kupování vánočních kolekcí a čokoládových figurek. Obsahují zdraví škodlivé tuky,příliš cukrů, chemické přísady a zdravého kakaa je v nich málo. Chcete-li mlsat, vychutnejte si raději kvalitní hořkou nebo i mléčnou čokoládu.

- Uklízejte průběžně, nenechávejte si větší domácí práci na čas těsně před Vánoci.

- Koncem listopadu si promyslete, co a kdy budete péct, pokud péct budete, a napište si souhrnný seznam, kolik kterých surovin budete potřebovat. Obstarejte si všechny suroviny začátkem prosince a po Mikuláši můžete začít péct. Cukroví bude na Vánoce „správně uleželé“.

- Nezapomeňte na své blízké a známé. Vánoční přání v obálce je osobnější a jistě potěší více, než rychlá SMS na mobilu.

- Před Vánoci si začněte promýšlet, co budete o svátcích vařit. Napište si jídelníček. Řadu surovin můžete koupit již týden před Vánoci a v době těsně před Štědrým dnem, kdy je v potravinách nejvíce lidí, nebudete stresováni ještě „velkým nákupem“. Dokoupíte už jen ovoce, zeleninu, pečivo, maso a další rychle se kazící potraviny.

- Na svátky si plánujte spíše lehká, rychlá jídla. Na Boží hod často zbývá ještě salát a maso ze Štědrého dne, mlsání cukroví a jiných sladkostí mezi jídly také zasytí. A přece nechcete trávit svátky jen v kuchyni.

- Dopoledne 24. prosince budete možná chystat bramborový salát ( někdo ho připravuje už den předem, aby byl správně odleželý ). K obědu plánujte něco rychlého a méně vydatného ( třeba polévku). Pokud to rodina vydrží a postí se až do večera, máte oběd bez práce.

- Jíte kapra jenom z tradice? Pak neváhejte a zkuste jednodušší alternativu – kuřecí řízek. Z chlazeného kuřecího masa bude řízek chutnější, než koupíte-li maso mražené.

- Vyberte si v televizi nějakou pěknou pohádku, podívejte se s dětmi nebo i bez nich a nechte se unést vánoční atmosférou. Navštivte příbuzné, jděte na procházku, dejte si sklenku dobrého vína, zahřejte se voňavým punčem, chvíli rozjímejte u zapálené svíčky.

- Nezapomeňte, Vánoce nejsou o dokonalosti a kvantitě, ale o štěstí a pohodě. Jestliže si zorganizujete chod domácnosti tak, že budete šťastní a spokojení, budou spokojení a šťastní i všichni kolem vás.

Přejeme vám , aby vaše Vánoce byly co nejkrásnější.Vaše Vánoce 2016 © info@vasevanoce.cz Vianoce, Radar, Wikipedia, Sněhové zpravodajství, Wind Map