O Vánocích

Tip: Počasí na VánoceMiliony lidí na celém světě slaví každoročně nejkrásnější svátek celého roku – Vánoce.

Už ve starověku lidé v těchto dnech oslavovali návrat slunce, kdy se délka dne po zimním slunovratu (21.12.) opět začne prodlužovat. Křesťanská církev tyto oslavy označila za pohanské a ve 4. století je nahradila oslavou Narození Páně. Od těch dob se Vánoce považují za křesťanský svátek.

Betlém
Betlém (jesličky) - umělecké vyobrazení jak právě narozený Ježíš leží v nuzném chlévě na seně v jesličkách.

V dnešní době v křesťanském světě slaví Vánoce jak věřící tak i lidé nevyznávající žádné náboženství. Vánoce se tak staly spíše svátkem rodinným než náboženským.

Vánoce dnes by měly být především svátkem klidu, pohody, odpoutání se od každodenního pracovního shonu. Měly by být příležitostí k upevnění rodinných vazeb, k vychutnání slavnostní atmosféry vánočních dnů. Největší půvab mají Vánoce pro malé děti těšící se na ozdobený stromeček a dárky, které jim přiveze Ježíšek. Kouzlo dětských Vánoc si v sobě každý nese po celý život a rád se k němu v dospělosti o Vánocích vrací.

Santa Claus
Tradičního českého Ježíška dnes nebezpečně nahrazuje marketingový Santa Claus, kterého vytvořila Coca-Cola. Doufejme, že Ježíšek nám zůstane.

Snad na našich stránkách najdete i vy pár dobrých nápadů, které přispějí ke kouzelné atmosféře vašich Vánoc.

Vánoce v Evropě: Německo, Rakousko, Polsko, Francie, Anglie

Čtěte více: Štědrý den, Stromeček, Výzdoba bytu

Vaše Vánoce 2016 © info@vasevanoce.cz Vianoce, Radar, Wikipedia, Sněhové zpravodajství, Wind Map